رقابت در اسپانسرینگ

حوزه اسپانسرینگ میدانی بسیار پررقابت است و برندهای بزرگ موفقیت خود در اسپانسر شدن یک رویداد یا تیم ورزشی را به مانند فتح یک بازار جدید تبلیغ میکنند. یادتان باشد که هواپیمایی قطر، به اندازه کل عمر تجاری خود روی اسپانسر شدن تیم فوتبال بارسلونا تبلیغ کرد. سونی از اینکه همواره یک پای ثابت اسپانسرینگ جام های جهانی فوتبال است به دیگر رقبای خود فخر میفروشد، اما به نظر شما بازار  اسپانسرینگ در ایران چگونه است؟ این تفاوت فاحش چقدر در درک ناصحیح ما از این حوزه است؟ در حقیقت این مساله شامل دو بخش است، بخش اول به طور مستقیم به اسپانسرها مرتبط است. شما باید بایدها و نبایدهای اسپانسرینگ را بدانید. در فاز دوم، مجموعه هایی که دنبال جذب اسپانسر هستند باید بدانند که برای موفقیت در اسپانسرینگ چه باید انجام دهند و به چه شکل به جذب اسپانسر مالی بپردازند.

توجه داشته باشید که این موضوع یکی از رایج ترین اشتباهات درباره جذب اسپانسرینگ است که مجریان رویدادها، مانند رویداد های ورزشی، محصولات هنری، نمایشگاه ها و رویدادهای علمی فکر میکنند که به حامیان خود فضای تبلیغاتی میفروشند. اما اسپانسرها با کمک مالی به شما در تمام منافع مرتبط با آن رویداد، به جز منافع مالی شریک هستند.

در حقیقت حامی مالی، با سرمایه گذاری روی یک رویداد، اثر هنری یا فردی، در منافع علمی و اعتباری حاصل از آن سرمایه گذاری شراکت میکند. همانگونه که یک شرکت میتواند به صورت مسوولیت محدود باشد، تا ریسک سرمایه گذاری آن تنها بر دوش یک نفر نباشد، اسپانسرینگ هم میتواند توسط چند فرد یا مجموعه صورت گیرد تا هم ریسک، و هم منافع آن در بین سرمایه گذاران تقسیم شود.

بهترین نتیجه برای مجموعه اسپانسر و مجری زمانی رخ میدهد که رابطه ای منطقی بین حامی و موضوع آن رویداد وجود داشته باشد. تحقیقات نشان داده که در این حالت، افراد مخاطب آن رویداد بیشترین تاثیرپذیری را دارند و این هماهنگی تا مدتها در خاطرشان باقی خواهد ماند. هر چند که در صورت وجود نداشتن این رابطه نیز اسپانسرنیگ تاثیر خود را خواهد گذاشت.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *