چند نشانه برای آغاز فرآیند ریبرندینگ

در این مقاله با چند نشانه که ثابت می کنند شما به ریبرندینگ نیاز دارید یا نه؟ آشنا خواهید شد.

برند شما شفافیت کافی را ندارد

اگر برند شما به صراحت به مخاطبان تان نمی گوید که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید! شما به ریبرندینگ نیاز دارید. در چنین شرایطی یا پیام برند شما بسیار مبهم است و یا کسب وکارهای بسیاری از آن بهره مند می شوند.

برند شما به یادماندنی نیست…

برندهای خوب در بین جمعیت برجسته هستند. اگر شما شناخته شده و برجسته نیستید، می بایست به ریبرندینگ و تجدید پیام برندینگ خود دوباره فکر کنید. رقبای خود را بررسی کنید، آیا شما بیشتر در بین جمعیت شناخته شده هستید یا آن ها؟

برند شما منحصربه فرد نیست

اگر برند شما به یاد ماندنی نیست، به احتمال زیاد منحصر به فرد هم نیست. برند شما باید پیامی را به مخاطبان ارسال کنند، پیامی که تنها برند شما آن را ارائه می کند و مشکلی که تنها برند شما آن را حل می کند. اگر چنین پیامی ندارید به ریبرندینگ نیاز دارید، شما باید پیام برند خود را بازنویسی کنید، به طوری که این پیام شما را از رقبا متمایز سازد.

برند شما با مخاطبانش ارتباط احساسی ندارد

اگر مخاطبان شما احساس نکنند که شخصا با برند شما در ارتباط هستند، با آن ارتباط برقرار نخواهند کرد. برندینگ به شدت وابسته به مشارکت عاطفی مخاطبان دارد. اگر در چنین وضعیتی قرار دارید، تمرکز تلاش های بازاریابی شما باید بر روی ایجاد احساس در مخاطب شکل گیرد. به طوری که تلاش کند آن ها را به برند وابسته کند.

اصول ریبرندینگ

برند شما اعتبار کافی را بین مخاطبان تان ندارد

اگر برند شما انتظارات مخاطبانش را برآورده نمی کند و همواره نارضایتی و شکایت دریافت می کند. شما نیاز به یک برند معتبرتری دارید. شما باید تلاش کنید با یک پیام کیفیت محور بر روی اعتبار برند خود تلاش کنید. مطمئنا پیرو این پیام، می بایست کیفیت محصولات شما نیز بالا باشد و با یک محصول ضعیف به هیچ وجه قادر به ساخت اعتبار نخواهید بود. پیام تبلیغاتی خود را مجددا طراحی کنید. بر روی یک ویژگی خارق العاده و منحصر به فرد خود تمرکز کنید و مطمئن باشید پیام شما با آن چه در واقعیت وجود دارد، هماهنگ باشد.

برند شما به مخاطبان صحیح خود دست نیافته است

این مشکل زمانی رخ می دهد که شما قبل از شروع کار انتظارات و خواسته های مخاطبان خود را مدنظر قرار ندهید. هنگامی که شما به مخاطبان خود فکر نکنید، پیام اشتباهی را به افراد اشتباهی خواهید رساند. ریبرندینگ در چنین مواردی بسیار ضروری است، بازخورد از مشتریان و نظرسنجی ها می تواند در هدایت برند جدید بسیار موثر واقع شود.

برند شما متغیر است

یک برند واقعی، در زمان حال به آن چه که در گذشته بود و آن چه که می خواهد در آینده باشد، مرتبط است. اگر کسب وکار کنونی شما بسیار متفاوت تر از قبل است و یا اهدافی دارد که هیچ ربطی به برند کنونی اش ندارد، باید ریبرندینگ انجام دهید.

یک برند خوب با یک هدف همواره به دنبال

  • ارائه خدمات عالی
  • تمرکز بر قیمت مناسب
  • و یافتن راه حل های ساده برای حل مشکلات است

برند شما می خواهد محصول یا خدمات جدیدتری ارائه کند

اگر تغییراتی در محصولات یا سرویس های مهم خود ایجاد کرده اید، باید از طریق ریبرندینگ آن را به مخاطبان نشان دهید. برندینگ شما باید همواره متناسب با کارهایی که انجام می دهید، باشد. برند شما می خواهد مخاطبان جدیدی را هدف قرار دهد

اگر می خواهید مخاطبان جدیدی را هدف قرار دهید

باید پیام برندینگی متناسب با نیازها و خواسته های آن ها ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر شما مخاطب هدف خود را از زنان 60-70 سال به زنانی با بچه های کوچک تغییر دهید، مطمئنا برندینگ شما باید حول آن شکل گیرد

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *