تحلیل کمپین تبلیغاتی آبمیوه سانی نِس

برند سانی نِس یکی از برندهای آبمیوه است که اخیرا تصمیم به ساخت آگهی هایی با محوریت معرفی برند خود گرفته است. . آنچه در ادامه می خوانید نظرات کارشناسانه خواهد بود:

حضور سوپراستارها برای یک برند جدید میتواند کمک بزرگی برای جایگاه سازی در ذهن جامعه هدف باشدو در کل، حضور یک هنرمند یا بازیگر محبوب عموم مردم در تبلیغات یکی از شیوه های تبلیغاتی است که در کل دنیا استفاده میشود و مسلما جواب هم داده است. اما وقتی از حضور یک سوپراستار محبوب مردم که همگی میدانیم چه هزینه سنگینی هم برای برند دارد، کاملا ناشیانه در تبلیغات استفاده میشود، نتیجه چیزی جز این کمپین ضعیف با این حجم تبلیغات نمیشود!

مسلما حضور آقای محمدرضاگلزار که محبوبیت زیادی میان مردم جامعه دارد، به فروش بیشتر و جایگاه سازی برند در ذهن مخاطب کمک میکند، اما به چه اندازه؟ یکی از مهمترین موارد در ایجاد جایگاه ذهنی مناسب در این برند استفاده از یک سوپراستار است، اما وقتی کمی تمرکز کنیم حضور ایشان که سفیر برندهایی چون آدامس جی.یو.ام، ساعت لاندویل و یا تبلیغات مجتمع تفریحی توریستی دشت نور که به تازگی زمان اکرانش تمام شد را یادآور میشود. با این تفاوت که رقیب اول این محصول در بازار سان استار است که سال هاست با  سیروان خسروی جایگاه سازی مناسبی انجام داده است و یا در محصولات متفاوت مانند آقای بهرام رادان که تصور بر این است کاملا در جامعه به عنوان سفیر نوین چرم شناخته شده است.

در نگاه بعدی به این تبلیغات مواردی که کاملا جلب توجه میکند استفاده نامناسب عناصر بصری، مانند رنگ نامناسب و اشتباه در فصلی که زمان افت بالای فروش این نوع محصولات است، گریم برنزه، استایل مو، کلاه، عینک و لباس تابستانه مدل، با رنگ بندی زرد و نارنجی و آبی که حال و هوای کاملا تابستانی که در تصویر حاکم هستند و در اینجا نمی توانیم تاثیر ناخودآگاه رنگ بر ذهن انسان ها را نادیده بگیریم.

در مورد اسلوگان انتخاب شده برای این محصولات است، که نوشته شده: صمیمی، سرزنده، جذاب، قابل اطمینان!
سوال من اینجاست که کدام آبمیوه میتواند صمیمی، سرزنده،جذاب و قابل اطمینان باشد؟ در اینجا جایگاه ارزش برند با تگ لاین و یا اسلوگان اشتباه گرفته شده است، مثلا برند کوکاکولا ارزش برند خود را وفاداری به مشتری میداند اما هیچ وقت این موضوع را در تبلیغات خود مطرح نمیکند. چون ارزش برند، ارزشی است که مشتریان و مشتریان بالقوه از یک برند درک می‌کنند. ارزش برند با میزان اعتماد مشتری از یک برند اندازه گیری می‌شود نه اینکه در اسلوگان کمپین تبلیغاتی برای معرفی یک محصول قرار بگیرد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *